ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11457007
*
nr 1145 7007
WATERCOLOUR
book cover, "Dödens laboratorium", Lennart Wide, nr 16 1953, subject: 30x20,
Bokomslag, "Dödens laboratorium", Lennart Wide, nr 16 1953, motivet: 30x20
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 20 2017
at 19:02:19
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/11 15:32:58
1
100 kr
7/11 04:48:30
2
200 kr
20/11 09:48:28
1
200 kr
20/11 09:48:28
2
200 kr (Robot)
20/11 15:41:36
3
Vinnande bud
20/11 15:42:45
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 20
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Read more about Retro - 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bokomslag lennart wide vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
8105 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, sailing-boat. W..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:34
*
WATERCOLOUR
Läs om budbetjänten
Read more about Retro - 50/60-tal
nr 1145 7007
WATERCOLOUR
book cover, "Dödens laboratorium", Lennart Wide, nr 16 1953, subject: 30x20,
Bokomslag, "Dödens laboratorium", Lennart Wide, nr 16 1953, motivet: 30x20
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday November 20 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/11 15:32:58 | 1 | 100 kr |
7/11 04:48:30 | 2 | 200 kr |
20/11 09:48:28 | 1 | 200 kr |
20/11 09:48:28 | 2 | 200 kr (Robot) |
20/11 15:41:36 | 3 | Vinnande bud |
20/11 15:42:45 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 20
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...Read more about Retro - 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bokomslag lennart wide vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
8105 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, sailing-boat. W..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:34